Nimi Pentagon (pentagōnos) pärineb kreeka keelest ja tähendab “viisnurka”.
5 nurka meie logol sümboliseerivad arvu 5, mis kujutab numbrite tasakaalu, inimest (pea ja neli jäset), see sümboliseerib ka viit meelt (kuulmine, nägemine, puutumine, haistmine ja maitsmine).
Pentagon on sõjaväerõivaste ja –tarvikute valdkonnas aktiivselt tegutsenud alates 1991. aastast, ettevõte alustas tegevust Saksamaal väikese jaemüügiettevõttena, mis müüs uusi ja kasutatud sõjaväe inventarist ülejäänud kaupu.

1993. aastal laiendasime äri ning avasime uue hulgilao Põhja-Kreekas.

90-ndate aastate lõpus tekkis uus klientide põlvkond, kes otsisid tehnoloogiliselt täiustatud kangast sõjaväe- ja õiguskaitsetöötajate rõivaid ja –varustust, uusi ja täiustatud taskusüsteeme ja kaasaegset stiili. See oli „taktikalise põlvkonna“ sünd. Selliseid tooteid leidus üldjuhul vaid tunnustatud välispordi toodete hulgas ning sellistes värvides, mis ei sobinud sõjaväeliseks ja õiguskaitsesüsteemis kasutamiseks.

Siis otsustasimegi selle lünga täita. Alustasime juhtivate välivarustuse tootjate ja partnerite otsimist, et koguda piisavalt teadmisi kaasaegse kangatehnoloogia ja materjali funktsionaalsuse kohta ning selle kohta, kui oluline on kvaliteetne viimistlus.

pentagon1
pentagon2

Investeerisime sellesse, et leida täiuslik sobivus väga aktiivseks kasutamiseks, lisades ka mugavuse ja esteetilise väljanägemise, mis klassikalistel sõjaväe- ja õiguskaitsesektori toodetel puudus.

Lõpuks, pärast mitmeaastast uurimis- ja arendustegevust ning tihedat koostööd sõjaväe, politsei, tuletõrje- ja päästetöötajate ning turvameeskondadega töötasime välja uue tooteseeria – “Tactical Sportswear™”.
See on meie vastus täiustatud sõjaväerõivaste ja -varustuse kontseptsioonile, mis ühendab ühes tootes kvaliteeti, tehnoloogiat, disaini ja esteetikat ning meie moto on tagada täisvarustus – “Gear Up!™”